Kiedy żyjemy w toksycznym środowisku jest nam trudno zrozumieć i zobaczyć, co dzieje się w naszym życiu. Bardzo często powielamy scenariusze, sytuacje, relacje. Kiedy tak się dzieje, przepełnia nas frustracja, smutek, bezsilność. I myślimy: Dlaczego ja? Dlaczego mi to się przytrafia? Dlaczego życie jest tak niesprawiedliwe?

Jest nam trudno zrozumieć to, na jakich zasadach funkcjonują relacje międzyludzkie i jaką rolę w nich odgrywamy. Nie potrafimy również zrozumieć tego, dlaczego odrzucamy tych, którzy troszczą się o nas, a biegamy za tymi, którzy nas nie szanują albo izolujemy się od ludzi i wycofujemy z życia.

 

Jeżeli to, co przeczytałaś odzwierciedla twoje odczucia możesz odgrywać w swoim życiu schemat trójkąta dramatycznego i mentalność ofiary.

Czym jest mentalność ofiary? Najprościej określiłabym to jako sytuację, kiedy życie nam się przytrafia, a my nie jesteśmy jego kreatorkami. Mentalność ofiary jest czymś więcej, jest sposobem na życie. Żyjąc z poziomu ofiary doświadczamy często konfliktów, niezrozumienia i cierpienia. To również blokuje w nas autentyczność i rozwój.

Wierzę w to, ponieważ sama żyłam w tym układzie, cierpiałam, ponieważ nie widziałam drogi wyjścia. Co więcej powielałam ten schemat w relacji ze swoimi dziećmi. Pomimo tego, że tak bardzo nie chciałam obciążać ich życia i świadomości.

 

Żyjąc w trójkącie dramatycznym opieramy nasze relacje na dynamice ofiara, wybawiciel, kat. W takich relacjach brak równowagi, partnerstwa, zdrowych interakcji i zaspokojonych potrzeb.

Doświadczamy walki o władzę i kontrolę. Pozostając w tym toksycznym schemacie doświadczamy ogromnych skoków emocjonalnych, które skutkują naszym wyczerpaniem i frustracją. Co więcej, to wzmacnia również nasze negatywne przekonania o sobie, innych ludziach i świecie. Pomimo tego, że podejmujemy próby zaspokojenia naszych potrzeb te często kończą się porażką i odrzuceniem.

Autentyczność i wewnętrzna siła to:

Otwartość w komunikowaniu potrzeb, planów i marzeń oraz ich realizację

Dbanie o swoje dobre samopoczucie

Relacje, które są przepełnione spokojem i równowagą

Bycie autentyczną w relacjach z innymi

Nie zamartwianie się tym, co pomyślą inni

Równowaga w dawaniu i braniu w relacjach z innymi

Świadomość swojej wartości

Jeżeli tak, zapraszam Cię do pracy! Kurs składa się z dwóch modułów.

Dowiesz się tego, czym jest trójkąt dramatyczny – kat, wybawiciel, ofiara. Co więcej powiem Tobie również o tym w jaki sposób działa trójkąt dramatyczny i jaki ma wpływ na Twoje życie. Omówię również to jakich mechanizmów używasz po to, aby pozostać w trójkącie dramatycznym.

 

To nie wszystko w tej części kursu dowiesz się tego, dlaczego jesteś częścią tego mechanizmu i nie możesz zacząć działać.

Omówimy bezsilność i budowanie siły. Dowiesz się również tego, jaką rolę odkrywa trójkąt dramatyczny w Twoim wnętrzu.

 

To wszystko zostanie ujęte w 40 minutowym nagraniu oraz pięknie opracowanych ćwiczeniach po to, abyś mogła od razu zacząć pracę nad sobą.

 

Otrzymasz również medytację, która pomoże Tobie wyjść z roli ofiary i wejść w działanie.

Ta część kursu poświęcona jest Twojej drodze do wolności. Dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne do tego, aby wyjść z roli ofiary.

 

Będziemy pracować również nad zaleczeniem ran i pracą nad tym, czego potrzebujesz, aby wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje relacje.

A to oznacza pracę nad granicami i potrzebami.

 

W tej części kursu otrzymasz 40 minutowe wideo oraz ćwiczenia do pracy nad sobą. Otrzymasz również nagranie z afirmacjami, które wzmocnią Cię i pozwolą uwierzyć w Twoją wewnętrzną siłę.

Dotrzeć do swojej wewnętrznej siły i wyjść z bezsilności

Wziąć odpowiedzialność za siebie i swoje potrzeby

Przestać zadowalać innych

Odnaleźć w sobie odwagę do rozwiązywania trudnych życiowych sytuacji

Nauczyć się pracować z emocjami, aby dotrzeć do niezaspokojonych potrzeb

Tworzyć zdrowe relacje, w których czujesz się bezpiecznie

Tworzyć zdrowe relacje, które dają Ci wsparcie i radość

Kurs jest w 100 % kursem online, wszystkie materiały otrzymasz po zalogowaniu się na swoje konto. Ćwiczenia oraz medytacje będziesz mogła pobrać na swój komputer, telefon, tablet i korzystać z nich tak często jak będziesz tego potrzebowała.