Jeżeli jesteś osobą, która poświęca swoje plany, porzuca swoje marzenia oraz oddaje swoje serce, emocje i czas, to może oznaczać, że Twoim problemem jest brak granic.

Myślę, że wiele razy zastanawiałaś się nad tym dlaczego będąc tak zaangażowaną w relacje nie czujesz wsparcia oraz poczucia, że Ty i Twoje potrzeby są ważne.

 

Jednym z powodów może być obecność toksycznych ludzi i emocjonalnych manipulatorów, którzy na swój cel wybierają osoby, które angażują się w relacje i dają z siebie bardzo wiele, nie oczekując w zamian zbyt wiele.

Jeżeli powiem, że znam rozwiązania na Twoje problemy i wiem jak możesz nauczyć się stawiać granice w relacji nawet w zderzeniu z osobą toksyczną. Czy jesteś gotowa na to, aby wprowadzić zmianę do swojego życia i nauczyć się stawiać granice?

Co znajdziesz w kursie?

9 nagrań video

pytania do przemyśleń oraz zadania do każdego modułu

5 arkuszy PDF z podsumowaniem, przydatnymi informacjami oraz ćwiczeniami

afirmacje w formie nagrania mp3

medytacja w formie mp3

W tej części dowiesz się dlaczego nie potrafisz stawiać granic. Jakie są konsekwencje braku granic. Ponadto zrobisz inwentaryzację swoich granic w oparciu o głębokie zrozumienie czym są granice, a czym nie są.

Dzięki wiedzy jaką otrzymasz oraz ćwiczeniom nakreślisz to jaka jest Twoja relacja z granicami. Zobaczysz również to jak Ty sama łamiesz swoje granice.

Odkryjesz swoje wewnętrzne schematy, które powodują, że wpadasz w rolę „ratowniczki”. Odkryjesz jaka pozytywna intencja stoi za Twoją postawą. Poznasz swoje potrzeby i pragnienia, tym samym przestaniesz zaprzeczać sobie.

Co więcej nauczysz się stać przy tym czego pragniesz nawet w sytuacji, w której doświadczysz braku akceptacji ze strony drugiej osoby. Pokażę Tobie jak rozpoznać poczucie winy i strach, które będę próbowały stanąć na drodze realizacji Twoich potrzeb.

Według badań 95% aktywności naszego umysłu jest podświadoma. To oznacza, że zdecydowana większość tego, co czujemy i jak się zachowujemy jest kierowana przez podświadomość. Dlatego często nie rozumiemy swojego zachowania i uczuć.

W tej części kursu zanurkujemy głębiej po to, abyś poznała przekonania i zobowiązania, które stoją na Twojej drodze do postawienia granicy.

Często czarno-białe myślenie blokuje nas przed stawianiem granic. Boimy się, że jeżeli postawimy granice to stanie się najgorsza z możliwych rzeczy. W tej części kursu nauczę Cię tego, jak znieść krótkotrwały dyskomfort, który kończy się wraz z postawieniem granicy.

Dzięki czemu zaczniesz budować miłość i szacunek do siebie. Co więcej podzielisz swoje granice na te, które jesteś w stanie postawić teraz i na te które wymagają pracy i czasu.

W tej części kursu zaczniemy od wizualizacji tego, jak Twoje życie będzie wyglądać, kiedy postawisz granice. Początkowo to zadanie może być dla Ciebie trudne jednak dzięki temu, że przeprowadzę Cię przez nie krok po kroku sprostasz temu zadaniu. Kolejnym krokiem dla Ciebie będzie stworzenie zwrotów i zdań oraz formuły, które dadzą Ci jasność tego, jak stawiać granice.

Dzięki czemu będziesz spokojniejsza i bardziej pewna siebie, kiedy dojdzie do sytuacji, w której przyjdzie Ci postawić granice. Powiem również o tym, co możesz robić, aby wesprzeć się w stawianiu granic szczególnie w zetknięciu z osobami, które są toksyczne i wykorzystują emocjonalną manipulacje.

Moją intencją podczas tworzenia tego kursu było danie Ci takiego materiału, który pozwoli Tobie na rozpoznanie swoich granic i przeprowadzenie Ciebie przez dyskomfort komunikowania granicy po to, abyś poczuła w sobie siłę. Dzięki czemu będziesz umiała stawić czoła przemocy emocjonalnej i psychologicznej.

Wiesz dlaczego stawianie granic jest kluczem do tego, abyś stała się dla siebie priorytetem, a tym samym przestała być łakomym kąskiem dla toksycznych ludzi i emocjonalnych manipulatorów?

Jesteś pewna swoich wyborów i odporna na próby przerzucania odpowiedzialności

Relacje, które tworzysz oparte są na równowadze oraz dawaniu i braniu

Jasno i otwarcie wyrażasz swoje preferencje bez poczucia winy

Mówisz NIE w sytuacji, kiedy właśnie tak czujesz

Lubisz siebie i czujesz swoją wartość